İçeriğe geç Altbilgiye geç

Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olanbesin öğelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli yapılması gereken birdavranıştır. Diyet ise tüketilen ve tüketilmeyen yiyeceklerin…

Ortopedik rehabilitasyon, amacı kas-iskelet sistemi kısıtlamalarını düzeltmek ve travma veya ameliyattan kaynaklanan ağrıyı hafifleten iyileşmeye yönelik terapötik bir yaklaşımdır.

Sportif rehabilitasyon, hayatını bedensel aktiviteler ile kazanan sporcuların, tiyatrocuların, dansçıların vb. meslek gruplarıyla gündeme gelen bireylerin yaralanma, sakatlanma gibi rahatsızlıklarıyla ilgilenen rehabilitasyon işlemlerini içeren bir rehabilitasyon programıdır.

Basit bir ifadeyle, BPS modeli, tedavi ettiğimiz danışanın sadece yaralanmasını değil, biyolojik,psikolojik ve sosyolojik tüm yönlerini ele alır.

Vücudumuzda hareket sistemi elemanlarından kas, bağ ve eklem bölümlerinin etkilenmesiyle ortaya çıkan ağrı ve fonksiyon kayıplarının özel tekniklerle ( mobilizasyon ve manipülasyon teknikleri ) düzenlenmesine manuel terapi denir.

Adres

Çağlayan Mahallesi 2047.Sokak No:4/a
07230 Muratpaşa/Antalya

Mail Bülteni

PiSoft © Galen Fizyo Center. Tüm Hakları Saklıdır.