İçeriğe geç Altbilgiye geç

Klinik Pilates

Fizyoterapistlere  sıklıkla “Klinik ve normal Pilates arasındaki fark nedir?” diye sorulur. Her iki tip de ekipman(reformer,cadillac,tower veya trapez vs.) veya mat işi kullanabilirken, stiller arasında birkaç önemli fark vardır.

Klinik Pilates, bir yaralanma veya ameliyattan sonra danışana özel tedavi ve egzersiz için kullanılır.

Pilatesten farklıdır,çünkü aynı programı birden fazla kişinin tamamlaması yerine, bireyin özel yaralanmalarını ve fiziksel ihtiyaçlarını dikkate alır. Pilates ise, danışanın özel ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmamıştır ve genellikle bir sınıfta çok sayıda insan bulunur. Hareket, güç ve kontrolü geliştirmeye odaklanır, ancak bireyin yaralanmalarını, patolojilerini ve belirli fiziksel ihtiyaçlarını dikkate almaz. Bu da, yaralanmaları veya özel gereksinimleri olan kişiler için uygun olmadığı anlamına gelir. Yanlış  egzersiz yapma riskini artırır.

Tüm katılımcıların aynı genel programı uygulayacağı normal bir Pilates sınıfından farklı olarak Klinik Pilates, tedavinize ve hedeflerinize daha kişiselleştirilmiş bir yaklaşım sağlamayı amaçlar.

Klinik Pilates ise, hastaya özeldir. Ayrıntılı anatomi ve fizyoloji eğitimi almış, yaralanma yönetimi ve önleme konusunda uzmanlaşmış kalifiye fizyoterapistler tarafından yürütülür. Başlamadan önce, fizyoterapistimiz tarafından ayrıntılı değerlendireleceksiniz. Bu değerlendirmeye dayanarak, seviyenize ve size özgü uygun kişiselleştirilmiş bir program geliştireceğiz. Bu, tüm egzersizlerinizin özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmasını sağlayacaktır. Özellikle yaralanma öyküsü olan herkes için önemlidir, çünkü bazı egzersizler doğru şekilde tamamlanmadığında yaralanma riskinizi artırabilir. Klinik pilates dersi sırasında Fizyoterapistiniz tekniğinizi sürekli olarak izleyecek ve gerektiğinde egzersizlerinizi ilerletecektir.

Kimler Klinik Pilates Yapabilir? :

– Çocuklardan hamilelere ve yaşlılara kadar tüm yaş grupları için uygundur.

– Egzersizler kişiye özel olarak tasarlandığından, fizyoterapistiniz programınızı sizin için en iyi sonuçları elde etmek için olması gerektiği kadar zorlayıcı veya nazik hale getirebilir.

– Katılmak için bir sakatlık geçirmenize gerek yok, birçok danışanımız formda ve sağlıklı kalmak için geliyor ve birebir ilgilenmenin kişisel ilginin tadını çıkarıyor. Gözetim altında egzersizleri doğru yaptıklarını bilmek onlara güven veriyor.

Klinik Pilatesten Kimler Yararlanabilir ? :

– Boyun, Sırt, Bel veya Omuz ağrısı

– Pelvik veya kalça ağrısı

– Tekniklerini geliştirmek isteyen sporcular, örneğin golfçüler, jimnastikçiler, dansçılar, koşucular

– Ortopedik cerrahi sonrası

– Doğum öncesi ve sonrası

– Duruş ve esneklik sorunları

– Genel kondisyon

Klinik Pilatesten Faydaları Nelerdir ? :

– Fizyoterapi ve Manuel terapi sonuçlarını geliştirir.

– Duruşunuzu geliştirir.

– Sırt ve boyun yaralanmalarını iyileştirir ve önler.

– Kasları kuvvetlendirir

– Dengeyi geliştirir

– Koordinasyonu geliştirir.

– Kas esnekliğini artırır

– Kilo kaybına destek olur

– Stresi ve gerginliği azaltır

– Pelvik tabanınızı güçlendirir.

Yorum bırakın

Adres

Çağlayan Mahallesi 2047.Sokak No:4/a
07230 Muratpaşa/Antalya

Mail Bülteni

PiSoft © Galen Fizyo Center. Tüm Hakları Saklıdır.