İçeriğe geç Altbilgiye geç
20220624_155845

Galen Fizyo Center
2022 yılında Antalya Lara'da kuruldu

Galen Fizyo Center

Güncel ve Çözüm Odaklı Fizyoterapi

Galen Fizyo Center ,  2022 yılında Antalya Lara’da kuruldu.

Galen Fizyo Center’da , hizmet yelpazemizde yüksek kaliteli sağlık hizmeti sunmaya öncelik veriyoruz.Güncel ve nörobilime dayalı fizyoterapi yöntemlerini, klinik tecrübe ve hasta beklentileri ile bütünleyerek bireylerin sağlık anlamında tam iyilik haline ulaşmasını amaçlamaktadır. Sizlere hem kanıta dayalı tedaviler uygulayarak hemde ağrı üzerinde olumlu etkiler yaratacak günlük yaşam adaptasyonlarınız ile ilgili ufak değişikliklere yönelik tüyolar veriyoruz.

Danışanların biyolojik, psikolojik ve sosyal yönleri gözetilerek gerek değerlendirme gerekse takip süreçlerinde dinamik, güncel ve çözüm odaklı fizyoterapi hizmeti verilmektedir. Fizyoterapinin sadece ağrıyı dindirmek için bir çözüm olmadığına, aynı zamanda esenliği arttırmanın ve gelecekteki yaralanmaları önlemenin bir yolu olduğuna inanıyoruz. Klinik uygulama sırasında hastanın tedaviye katılımını, hastanın ihtiyaçlarını ve hastanın terapist ile olan ilişkisini dikkate alıyoruz.

Antalyanın merkezinde yer alan kliniğimiz ile hizmetlerimiz, programınıza zahmetsizce uyacak şekilde tasarlanmıştır. Sağlığınızı sizin için en uygun şekilde iyileştirmenize yardımcı oluyoruz.

Tutkumuz, danışanlarımızın ağrı ve yaralanma sınırlamalarının üstesinden geldiklerini ve onların ağrısız hareket ettiklerini ve tekrar sağlıklı ve mutlu yaşadıklarını görmektir.

Biz Kimiz?

Galen Fizyo Center , gerek uyguladığı biyopsikososyal model tedaviler, nörobilim temelli kişiye özel egzersizleri ile gerekse meslek etiği ile alanında tanınırlığı olan temas ettiği herkesi kazanan yüksek nitelikli bir kurum kimliğiyle içinde yer aldığı sektörde öncülerden biri olmayı hedeflemektedir.

Galen Fizyo Center, alanında bilgili ve deneyimli fizyoterapistimiz tarafından danışanları için kişiye özel sağlıklı yaşam programları hazırlayan, sunan, uygulayan ve uygulamalar için ergonomik, ferah ve şık mekan sunan, insan ve toplum sağlığına yönelik etik kurallar çerçevesinde, bilimsel ve profesyonel yaklaşımla çalışan, saygın ve güvenilir bir “SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ”dir.

Galen Fizyo Center’da fizyoterapistimiz hareket ve egzersiz, manuel terapi, eğitim ve tavsiye yoluyla yaralanma, hastalık veya sakatlıktan etkilenen danışanlarını günlük hayatına yeniden dönmesini sağlar veya koruyucu rehabilitasyon ile yaralanmalara karşı koruyucu tedavi prensipleri uygular. Her yaştan insan için sağlığı korurlar, danışanlarının ağrıyı yönetmelerine ve hastalıkları önlemelerine yardımcı olurlar.

İnsanların yaralandıklarında veya bir ağrı deneyimi yaşadıklarında fizyoterapiye başvurmaları daha yaygın olsa da, fizyoterapistler altta yatan fiziksel eksiklikleri belirleyerek yaralanmayı önlemeye de yardımcı olabilir. Bunları ele alarak, özellikle yeni bir spor veya egzersiz türüne başlamak üzereyseniz, gelecekte yaralanma riskinizi azaltabilirsiniz.

Fizyoterapiden hayatınızın her anında faydalanabilirsiniz.Bu nedenle, ister masanızda çok fazla oturmaktan, ister sporla ilgili bir yaralanmadan, ister sadece fiziksel durumunuzu ve performansınızı iyileştirmek isterseniz, herhangi bir ağrınız veya yaralanmanız varsa, size yardımcı olmak için buradayız!

Sinir, kas veya iskelet sistemindeki biyolojik veya psikososyal yüklemeler sonucunda oluşan ağrıları hedef alıp, ağrıların azaltılmasına veya uzun vadede ortadan kaldırılmasına yönelik çalışıyoruz. Hedefimiz, fizyolojik ve psikososyal etkenleri analiz ettikten sonra hareket kısıtlılığını ortadan kaldırarak, hastayı ağrısız hareket edebileceği bir yaşama ulaştırmaktır.

Galen Fizyo Center’da terapi süreci boyunca danışan bir bütün olarak değerlendirilir ve ele alınır. İlk karşılaşma anından itibaren insan olarak yaklaşılır ve kişiye özgü problem tabloları ciddiye alınır. Terapi programının en önemli ve ilk aşamasını oluşturan danışma ve değerlendirme aşamasının ön hazırlığı olarak hastaya, mevcut rahatsızlıkları ve hasta öyküsü ile ilgili bir soru formu doldurulur. Terapist bu formdaki bilgilerden faydalanıp, konsültasyon görüşmesi sırasında probleme özgü sorular yöneltir. Bu bilgiler aynı zamanda yükleme bölgeleri ve ağrı noktaları hakkında ipuçları da verebilir. Bu aşamadan sonra fiziksel değerlendirme yani klinik muayene kısmına geçilir. Terapist tarafından doğru bir klinik muhakeme kurulduktan sonra şikayetlerinizi çözmenize, kısa ve uzun vadeli hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir terapi programı oluşturacağız.

IMG_3525
Galen Fizyo Center

Ağrılarınızdan kalıcı olarak kurtulmak için kendinize yardım etmekten sadece bir telefon uzağımızdasınız

Antalya

Muratpaşa

Adres

Çağlayan Mahallesi 2047.Sokak No:4/a
07230 Muratpaşa/Antalya

Mail Bülteni

PiSoft © Galen Fizyo Center. Tüm Hakları Saklıdır.